Kultūra, sports un izklaide


Latvijas ģeogrāfiskais novietojums – atrašanās rietumu un austrumu krustcelēs – un vēsture atstājusi dažādu tautu kultūras nospiedumus, veidojot mūsu kultūru, apvienojumā ar senajām tautas tradīcijām, bagātu un krāšņu. Mēs, latvieši, lepojamies ar savu tautas mākslu, mums patīk dziedāt, dejot, muzicēt, radoši izpausties dažādos rokdarbos – mēs esam radoša tauta. Lielā godā tiek turētas senču tradīcijas – latviešu folklorā sakņotā kultūra. Runājot par tautas mākslu, noteikti jāmin Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki, kad reizi piecos gados Rīgā dziesmā un dejā, muzicēšanā un amatniecības darbos vienojas latvieši no visas Latvijas un plašās pasaules. Šie svētki ir latviešu nacionālās identitātes sastāvdaļa un tautas mākslas un kultūras procesa neatņemama, redzamākā un skaistākā sastāvdaļa. Tos noteikti ir jāpieredz, lai labāk izprastu Latviju, latviešus un mūsu kultūras saknes!


Līdztekus tradicionālajai kultūrai un tās mantojumam, mēs lepojamies arī ar talantīgiem māksliniekiem, operdziedātājiem un baleta dejotājiem, mūziķiem, teātra un kino pārstāvjiem, kas nes Latvijas vārdu pasaulē.


Mūzikas un skatuves mākslas baudītājiem patiks vērienīgie operas festivāli Rīgā un Siguldā, kā arī daudzveidīgais koncertu un festivālu klāsts, piemēram, Cēsu mākslas festivāls, Valmieras vasaras teātra festivāls. Latvijā darbojas septiņi valsts dibināti teātri, kā arī daudz neatkarīgu teātra mākslas organizāciju. Muzeju mīļotājiem ir iespēja apskatīt iespaidīgus un neparastus muzejus gan Rīgā, gan reģionos. Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, mākslas muzejā Rīgas Birža un daudzajās galerijās var aplūkot gan latviešu, gan citzemju mākslas izstādes. Gan Rīgā, gan lielākajās pilsētās festivālos un koncertos uzstājas pasaulsaveni mūziķi un grupas. Populārākie popmūzikas festivāli ir Positivus Rīgā un Summer Sound Liepājā. Vairāk var uzzināt šeit.


Latvijas kultūras kanonā – mūsu valsts izcilāko un ievērojamāko mākslas darbu un kultūras vērtību kopumā – var iepazīt tuvāk Latvijas kultūras pasauli caur daudzveidīgām vērtībām, kas aptver dažādas kultūras nozares un sniedzas pāri laikmetiem.


Aktīva dzīvesveida piekritējiem iespējams sportot gan brīvā darbā, gan daudzās sporta zālēs, hallēs un stadionos gan galvaspilsētā, gan citās pilsētās. Daudzveidīgi sporta notikumi notiek daudzviet Latvijā. Latvijas sportisti nesuši mūsu valsts vārdu pasaulē. Šobrīd populārākais sportists ir basketbolists Kristaps Porziņģis, kurš spēlē ASV, NBA. Lepojamies ar pasaulslavenajiem tenisistiem Aļonu Ostapenko un Ernestu Gulbi, ar daudziem veiksmīgiem pludmales volejbola spēlētājiem, kā arī ar bobsleja, kamaniņu un skeletona braucējiem, kas izcīnījuši dažāda kaluma olimpiskās medaļas.


Ikvienam ziemas sezonā ir iespēja izmēģināt renes sportu, izbraucot Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi ar īpašām kamanām – vučko. Pēc izcīnītās zelta medaļas olimpiādē Tokijā iespaidīgi mājās sagaidījām 3×3 basketbolistus. Pie Brīvības pieminekļa aizkustinoši sveicām arī mūsu hokeja valstsvienību, kas no 2023. gada pasaules hokeja čempionāta atveda bronzas medaļu. Ar hokeju latviešiem ir īpašas attiecības: ziemās daudzviet tiek izveidoti laukumi, kuros ripu dzenā hokeja spēlētāji-amatieri, bet ik gadu maija beigās Latvijā sākas „hokeja drudzis”, kad teju ikviens jūt līdzi mūsu hokeja izlasei pasaules čempionātā. Vairākkārt šis čempionāts noticis arī Latvijā.


Ļoti populārs iedzīvotāju un viesu vidū ir Rīgas maratons – vienīgais World Athletics ar Zelta kvalitātes zīmi novērtētais maratons Ziemeļeiropā, kas galvaspilsētā norisinās kopš 1991. gada un pulcē vairākus desmitus tūkstošu skrējēju: gan entuziastus, gan profesionālus sportistus. Vairāk šeit.

Sazinies ar mums!
Tālrunis
+371 26959706 (I 8.30-18.00 II-IV 8.30-17.00 V 8.30-16.00)
Whatsapp
+371 26959706 (Whatsapp)
Adrese
Raiņa bulvāris 15, Rīga
Aizvērt