Piedzīvo

 

Esi sveicināts Latvijā!

 

Latvija ir skaista zeme, kuras balto smilšu pludmales apskalo Baltijas jūra, te ir zaļi meži un zili ezeri un upes, plaši labības lauki. Te varam piedzīvot visu četru gadalaiku burvību, baudīt veselīgu ēdienu un bagātīgu kultūru un tradīcijas. Varam dzīvot zemē, kuru neskar postošas dabas stihijas un zemestrīces. Lai gan mūsu „dimants” ir dzintars – miljoniem gadu senas priežu sveķu asaras, tomēr vislielākais dārgums ir mūsu cilvēki: talantīgi un strādīgi, sākotnēji ziemeļnieciski atturīgi, bet tuvāk iepazīstoties – sirsnīgi un laipni. Visi kopā dzīvojam mūsu Latvijā ar pietāti pret tās bagātīgo vēsturi un novērtējot tās neatkarību, godājot tradīcijas un valodu, kas ir viena no senākajām pasaulē: tā izrādām cieņu Latvijas valstij un tās tautai.

Fakti, ko vērts zināt par Latviju:

 • Latvija ir viena no trim Baltijas valstīm, robežojas ar Igauniju, Krieviju, Baltkrieviju un Lietuvu;
 • Latvijas valsts platība ir 64 573 km2. Tā ir tik liela, ka mūsu valstī satilptu piecas Eiropas valstis: Luksemburga, Slovēnija, Malta, Kipra un Beļģija.
 • Savu neatkarību – parlamentāru republiku – Latvija atjaunoja 1990. gada 4. maijā, šo dienu svinam katru gadu.
 • Kopš 2004. gada Latvija ir Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts. Tas ir viens no nozīmīgākajiem atjaunotās Latvijas valsts ārpolitikas sasniegumiem, kas sniedz drošības garantijas.
 • Jau valsts pirmsākumos, 1918. gada 18. novembrī, dibinot Latviju, nolemts: Latvija ir no baznīcas atdalīta republika, kuru vada parlaments. Parlamentā jeb Saeimā reizi četros gados Latvijas pilsoņi tiešās aizklātās vēlēšanās ievēlē 100 deputātu. Saeima pieņem likumus un ievēlē prezidentu, savukārt Ministru kabinets, kuru vada prezidenta nominēta persona, funkcionē kā valsts augstākā izpildvara. Valdībai padotas ir valsts institūcijas. Darbojas Saeimas vēlēta tiesu vara, tiesneši ir neatkarīgi un tikai likumam pakļauti.
 • Valsts pamatlikums ir Satversme.
 • Valsts karogs ir sarkabaltsarkans, un tas pirmo reizi vēstures avotos minēts 13. gadsimtā.
 • Valsts valoda ir latviešu – viena no senākajām valodām pasaulē, un valsts politika ir veidota, lai saglabātu latviešu kultūru un dzīvesveidu.
 • Kopš 2014. gada norēķinos izmantojam eiro – mūsu valsts oficiālo valūtu.
 • Latvija vēsturiski ir sadalīta novados. Vidzeme ir centrālais un lielākais novads, kur atrodas arī galvaspilsēta Rīga. Valsts dienvidos atrodas lauksaimniecības tradīcijām bagātā Zemgale. Valsts austrumos plešas dabas daudzveidībā un kultūrā bagātā Latgale, kuras novada iedzīvotāji runā savā – latgaliešu valodas – dialektā. Dienvidaustrumos ir vēsturiskais Sēlijas novads, savukārt rietumos, kuru apskauj Baltijas jūra – Kurzeme ar valstī garāko jūras robežu, šeit arī ir savs dialekts un dzīvo lībieši jeb līvi – viena no septiņām Baltijas jūras somu tautām, pats mazākais etnoss Latvijā.
 • Latvija pēc dažādiem rādītājiem pārsniedz mazo valstu slieksni un ir ierindojama vidējo valstu grupā. Pašlaik Latviju apdzīvo 1,9 miljoni cilvēku.
Sazinies ar mums!
Tālrunis
+371 26959706 (I 8.30-18.00 II-IV 8.30-17.00 V 8.30-16.00)
Whatsapp
+371 26959706 (Whatsapp)
Adrese
Raiņa bulvāris 15, Rīga
Aizvērt