Primārā veselības aprūpe un reģistrēšanās
pie ģimenes ārsta

Kāpēc ir svarīgi reģistrēties pie ģimenes ārsta?

Pēc iekļaušanas Nacionālā veselības dienesta Pakalpojumu reģistrā iesakām reģistrēties pie ģimenes ārsta. Reģistrēšanās pie ģimenes ārsta nav obligāta, bet ļauj ietaupīt naudu.

Ģimenes ārsts ir medicīnas speciālists, kas specializējas primāro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanā indivīdiem un ģimenēm. Ģimenes ārsts ir pirmais, pie kura vēršas pacients, ja tam ir kādas veselības problēmas. Pie ģimenes ārsta aicinām vērsties, lai saņemtu ārstēšanu, profilaktisko apskati, konsultācijas veselības uzlabošanai, kā arī citu informāciju par pacienta veselības stāvokli un rīcību dažādās ar veselību saistītās dzīves situācijās. Ģimenes ārsts pacientu var nosūtīt uz nepieciešamajiem valsts apmaksātajiem medicīnas pakalpojumiem. Pacientam būs jāmaksā tikai līdzmaksājums. 

 

Sazinoties ar Nacionālo veselības dienestu var noskaidrot, pie kura ģimenes ārsta var veikt reģistrāciju atbilstoši savai deklarētajai dzīvesvietai.

Trešo valstu pilsoņiem bez pastāvīgās uzturēšanās atļaujas pilnībā jāsedz veselības aprūpes izmaksas, to var veikt ar apdrošināšanas palīdzību. Ārstniecības privātprakses apmeklējuma izmaksas var atšķirties.

 

Kontakti
Nacionālais veselības dienests
Vairāk informācijas: skatīt šeit
Nacionālais veselības dienests
Sazinies ar mums!
Tālrunis
+371 26959706 (I 8.30-18.00 II-IV 8.30-17.00 V 8.30-16.00)
Whatsapp
+371 26959706 (Whatsapp)
Adrese
Raiņa bulvāris 15, Rīga
Aizvērt