Augstākā izglītība

Kādas ir augstākās izglītības iegūšanas iespējas Latvijā?

Latvijā ir gan valsts, gan privātās augstskolas. Izglītību iespējams iegūt divos veidos – akadēmiskās vai profesionālās studijās. Akadēmiskā izglītība fokusējas uz teorētiskām zināšanām un pētniecību, bet profesionālā izglītība sagatavo konkrētas profesijas prasībām. Abas programmas var būt pieejamas koledžās un augstskolās.

 

Lai iestātos augstskolā, ir nepieciešams vidējās izglītības atestāts vai profesionālās izglītības diploms. Dažās studiju programmās var būt iestājpārbaudījumi.

 

Studiju programmas var būt pieejamas latviešu vai angļu valodā.

 

Studiju programmu un augstskolu akreditācija ir svarīga studiju kvalitātes garantija. Augstskolām ir jābūt licencētām, lai uzņemtu studentus un piedāvātu studiju programmas.

 

Trešo valstu pilsoņi var iestāties Latvijas augstskolās, ja viņu izglītības dokumenti atbilst Latvijas standartiem. Prasības augstskolā var būt dažādas, un bieži ir nepieciešams zināt valsts valodu. Ārvalstīs iegūtie izglītības dokumenti jāiesniedz ekspertīzei Ārvalstīs izdoto izglītības dokumentu pielīdzināšana un jāveic to pielīdzināšana.

Sazinies ar mums!
Tālrunis
+371 26959706 (I 8.30-18.00 II-IV 8.30-17.00 V 8.30-16.00)
Whatsapp
+371 26959706 (Whatsapp)
Adrese
Raiņa bulvāris 15, Rīga
Aizvērt