Darām kopā: Saulgriežu tradīcijas Jāņa sētā

27.06.2024
Darām kopā: Saulgriežu tradīcijas Jāņa sētā

Sabiedrības integrācijas fonda Vienas pieturas aģentūra jaunpienācējiem 18. jūnijā aicināja savus klientus kopīgi iepazīt Jāņu tradīcijas Latvijā. Kopīgā Jāņu sagaidīšana bija pirmais notikums pasākumu ciklā “Darām kopā!”. Šī cikla mērķis ir gan vienam otru labāk iepazīt, gan tuvāk iepazīt Latvijas kultūru, kā arī veicināt piederības sajūtu.

 

Vienas pieturas aģentūras darbinieki bija sagatavojuši interaktīvu pastaigas maršrutu. Tikšanās sākuma punkts bija nesen atjaunotajā Uzvaras parkā, Rīgā. Caur simtgadīgo parka vēsturi dalībniekiem bija iespēja arī uzzināt par Latvijas vēstures lielajiem pieturas punktiem. Tāpat īpašu uzmanība tika pievērsta Dziesmu un deju svētku tradīcijai, jo 1938. gadā parkā noritēja IX Vispārējie latviešu Dziesmu svētki.

 

Pēc Uzvaras parka apmeklējuma tika apskatīts arī Arkādijas parks un Māras dīķis. Pie tiem dalībniekiem bija iespēja vairāk uzzināt par latviešu dzejas lielajiem klasiķiem. Tā kā dzejnieka Ojāra Vācieša mājas atradās pie Māras dīķa, tad krastmalā kopīgi klausījāmies dzejnieka dzeju dažādās valodās, bet pēcāk arī kopīgi tika pārtulkots dzejolis par Āgenskalna tirgus rītu.

 

Āgenskalna tirgus laukums bija arī pastaigas nākamais pieturas punkts. Pie tirgus dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar dažādām Jāņu svinēšanas tradīcijām mīklu veidā. Lai gan vasaras saulgrieži tiek svinēti daudz dažādās kultūrās, bija iespēja pārliecināties, ka katras tautas tradīcijas ir unikālas un atšķirīgas.

 

Pastaigas maršruts noslēdzās izejot cauri Āgenskalna koka māju apbūves rajonam un Sakuru dārzam, lai atkal atgrieztos sākotnējā satikšanās vietā. Tikšanās vieta tika izvēlēta mērķtiecīgi, jo todien parkā noritēja viens no pirmajiem Rīgas ielīgošanas pasākumiem “Jāņa sēta”. Tajā ārvalstniekiem bija iespēja kopā ar dažādām folkloras kopām iemēģināt latviešu rotaļas un dančus, tuvumā apskatīt tautastērpus no dažādiem Latvijas novadiem un piedalīties radošajās darbnīcās.

 

Šāda tipa pasākumi ir būtisks atbalsts kopienas radīšanā un jaunpienācēju iekļaušanā Latvijas sabiedrībā. Kopienas nodrošina sociālo atbalstu, rada piederības un drošības sajūtu, veicina savstarpējo palīdzību un sapratni.

 

Sabiedrības integrācijas fonda Vienas pieturas aģentūra jaunpienācējiem vienuviet nodrošina visu nepieciešamo informatīvo atbalstu trešo valstu pilsoņiem un starptautiskās aizsardzības saņēmējiem, kas nepieciešams, pārceļoties uz dzīvi Latvijā un veiksmīgai sociālekonomiskai iekļaušanai. Konsultācijās iespējams noskaidrot informāciju saistībā arī ieceļošanas un uzturēšanās nosacījumiem valstī, nodarbinātību, mājokli, veselības aprūpi, izglītību, humāno palīdzību, kā arī saņemt palīdzību individuālo situāciju risināšanai. Aģentūra nodrošina mutiskos un rakstiskos tulkojumus vairāk nekā 24 valodās, t.sk., retajās valodās, juridisko palīdzību, psihologa un psihoterapeita individuālās konsultācijas.

 

 

Vienas pieturas aģentūras pakalpojumu īstenošana tiek nodrošināta Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda projekta ietvaros (līguma Nr. PMIF/13.1./2022/1/01). Finansējums piešķirts no Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%).

Atpakaļ uz sarakstu
Sazinies ar mums!
Tālrunis
+371 26959706 (I 8.30-18.00 II-IV 8.30-17.00 V 8.30-16.00)
Whatsapp
+371 26959706 (Whatsapp)
Adrese
Raiņa bulvāris 15, Rīga
Aizvērt