Turpinās bezmaksas ievadkursi ārvalstniekiem par dzīvi Latvijā – aicinām pieteikties!

15.05.2024
Turpinās bezmaksas ievadkursi ārvalstniekiem par dzīvi Latvijā – aicinām pieteikties!

Lai šobrīd Latvijā dzīvojošajiem ārvalstniekiem – trešo valstu valstspiederīgajiem – sniegtu izpratni par dzīvi Latvijā, vietējo kultūru un sabiedrību, biedrība “Sadarbības platforma” rīko bezmaksas ievadkursu “Iepazīstam Latviju”.  

 

Apmācības šobrīd turpina vai jau beigušas 12 grupas Rīgā, viena grupa Liepājā un viena – Rēzeknē. Ievadkursā dalībnieki apgūst svarīgāko informāciju par Latvijas vēsturi, kultūru, likumdošanu, sociālo, izglītības un veselības aprūpes pakalpojumu sistēmu, kā arī darba iespējām Latvijā.

 

Apmācības turpinās, – laipni aicinām jaunus interesentus – ārvalstniekus apmeklēt ievadkursu “Iepazīstam Latviju” un iegūt prasmes un zināšanas, kas palīdzēs veiksmīgi iekļauties Latvijas sabiedrībā, kā arī – tuvāk iepazīt Latviju un latviešus! Ievadkursam pieteikties var visi trešo valstu pilsoņi, kas saņēmuši tiesības uzturēties Latvijas teritorijā, patvēruma meklētāji un personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība.

 

Kāda ir Latvijas valsts iekārta, tradīcijas, vērtības, īpatnības, salīdzinot ar citām valstīm Eiropā un pasaulē? Kādas ir izglītības un darba iespējas? Kur un kā var sadraudzēties ar vietējiem iedzīvotājiem? Kas jāzina, lai veiksmīgi dzīvotu Latvijā? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem interesenti saņems atbildes ievadkursā.

 

Ievadkursa “Iepazīstam Latviju” programma: 

  • Latvijas valsts iekārta, vēsture, kultūra, tradīcijas (12 stundas);
  • Latvijas un Eiropas Savienības sabiedrības vērtības, tai skaitā demokrātija, dzimumu līdztiesība, izpausmes brīvība (4 stundas);
  • Latvijā pastāvošās sistēmas un struktūras, tai skaitā darba tirgus, izglītības iespējas (7 stundas);
  • Ikdienas dzīve un pakalpojumi, tai skaitā sabiedriskais transports, iepirkšanās, banku pakalpojumi (12 stundas).

 

Ievadkursa gaitā paredzētas ne tikai izglītojošas nodarbības, bet arī muzeja, izstādes vai izrādes apmeklējums, radošās meistarklases un tikšanās ar valsts vai pašvaldības iestāžu pārstāvjiem. Noslēgumā tiks izsniegtas apliecības.

 

 

Nodarbības vadīs pieredzes bagāti un zinoši lektori, kas integrācijas apmācību jomā strādā vairāk nekā 10 gadus. Grupās mācīsies līdz 15 dalībniekiem. Apmācību valoda – krievu vai angļu, nepieciešamības gadījumā tiks piesaistīti citu svešvalodu tulki.

Ievadkurss ir bezmaksas. Nodarbības notiks Rīgā, Rēzeknē, Daugavpilī, Ventspilī, Liepājā un citās vietās klātienē, kur nokomplektēsies grupas, kā arī – tiešsaistē.  Nodarbības sāksies pēc grupas pilnas nokomplektēšanas.

Interesentus aicinām kursiem reģistrēties, atverot saiti šeit: https://ej.uz/integrkursi

 

Projektu “Iepazīstam Latviju” Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros īsteno biedrība “Sadarbības platforma”. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līguma Nr. PMIF/13.3./2023/1/01.

Atpakaļ uz sarakstu
Sazinies ar mums!
Tālrunis
+371 26959706 (I 8.30-18.00 II-IV 8.30-17.00 V 8.30-16.00)
Whatsapp
+371 26959706 (Whatsapp)
Adrese
Raiņa bulvāris 15, Rīga
Aizvērt