Tulkošana un juridiskā palīdzība trešo valstu pilsoņiem

31.01.2024
Tulkošana un juridiskā palīdzība trešo valstu pilsoņiem

VPA uzsākusi 2 jaunu pakalpojumu nodrošināšanu: tulkošanu un juridisko palīdzību trešo valstu pilsoņiem un personām, kuras saņēmušas starptautisko aizsardzību Latvijā un kuras likumīgi uzturas Latvijas teritorijā.


Līdz šim, pateicoties šo pakalpojumu pieejamībai, aģentūras klientu konsultanti un pārmaiņu aģenti jau palīdzējuši vairākiem klientiem dažādu sadzīves jautājumu risināšanā. Piemēram, VPA Zemgales filiāles pārstāves kādam Ukrainas pilsonim nodrošinājušas medicīnas dokumentu tulkošanu, lai sekmētu tālāko dokumentu kārtošanu ar Dobeles novada Sociālo dienestu. Savukārt, pateicoties VPA Kurzemes filiāles pārmaiņu aģentei, kādam klientam no Ukrainas nodrošināta juridiskā konsultācija par laulības šķiršanas jautājumiem. Tāpat, lai varētu uzsākt laulības šķiršanu Latvijā, uzsākta laulības un bērna dzimšanas apliecību (izsniegtas Ukrainā) tulkošana un notariālā apliecināšana.


Tulkošana pieejama vairāk nekā 24 valodās. Lai pieteiktu mutisko tulkošanu, nepieciešams zvanīt VPA tulku koordinatorei uz tālr. (+371) 26800377 vai rakstīt e-pastu: [email protected], norādot vēlamo tulkojuma laiku, valodas kombināciju, vietu un ilgumu. Savukārt, piesakot rakstisku tulkojumu, ir jāiesniedz pilnīga dokumenta kopija, ietverot visas zīmes un simbolus uz katras lapas. Pēc īpašas nepieciešamības konkrētam mērķim tiek nodrošināts notariāli apliecināts tulkojums, ko sniedz zvērināts notārs.


Vairāk par tulkošanas pakalpojumu lasiet šeit.


Arī juridiskā palīdzība pieejama gan mutvārdu, gan rakstiskā formā. Klienti konsultācijas saņem latviešu, krievu vai angļu valodās, savukārt gadījumos, kad klients saziņā lieto citu valodu, VPA piesaista tulku. Lai pieteiktu juridisku palīdzību, aicinām sazināties pa tālr. (+371) 26800377 vai rakstīt uz e-pastu: [email protected].


Vairāk par juridisko palīdzību lasiet šeit.


Tuvākajā laikā plānots ieviest psihologa un psihoterapeita individuālās konsultācijas.


Janvārī VPA klienti Rīgā, Liepājā, Jelgavā un Daugavpilī kopā saņēmuši 496 individuālas konsultācijas, tikmēr tulkošanas pakalpojums nodrošināts 59 reizes.


Vienas pieturas aģentūras pakalpojumu īstenošana tiek nodrošināta Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda projekta ietvaros (līguma Nr. PMIF/13.1./2022/1/01). Finansējums piešķirts no Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%).

Atpakaļ uz sarakstu
Sazinies ar mums!
Tālrunis
+371 26959706 (I 8.30-18.00 II-IV 8.30-17.00 V 8.30-16.00)
Whatsapp
+371 26959706 (Whatsapp)
Adrese
Raiņa bulvāris 15, Rīga
Aizvērt