Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) Vienas pieturas aģentūras (VPA) pakalpojumi pieejami visā Latvijā

26.04.2024
Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) Vienas pieturas aģentūras (VPA) pakalpojumi pieejami visā Latvijā

Kopš aprīļa SIF Vienas pieturas aģentūras (VPA) iebraucējiem pakalpojumi pieejami visā Latvijā. Atvērta VPA “Vidzemes filiāle” Valmierā, tādējādi pakalpojumi pieejami visos Latvijas reģionos – Kurzemē (Liepājā), Zemgalē (Jelgavā), Latgalē (Daugavpilī), Vidzemē (Valmierā) un Rīgā. VPA nodrošina visu nepieciešamo informatīvo atbalstu trešo valstu pilsoņiem un starptautiskās aizsardzības saņēmējiem, kas nepieciešami, pārceļoties uz dzīvi Latvijā.

 

Vienas pieturas aģentūra piedāvā plašu informācijas klāstu atbilstoši klientu vajadzībām caur klātienes un/vai tiešsaistes individuālām konsultācijām. Informācija tiek sniegta latviešu, krievu un angļu valodā, savukārt gadījumos, ja klients saziņā lieto citu valodu, nepieciešamības gadījumā tiek piesaistīts tulks. Situācijas, kurās nepieciešama citu speciālistu iesaiste (situācija saistīta ar ieceļošanu Latvijas teritorijā, bezdarbu, šķēršļiem, kas liedz saņemt pakalpojumus, u.c.), risināšanai tiek piesaistīts pārmaiņu aģents, kurš ar klientu strādā ilgtermiņā. Papildu individuālām konsultācijām, aģentūra nodrošina tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 24 valodās, juridisko palīdzību un tuvākajā laikā būs pieejamas psihologa un psihoterapeita individuālās konsultācijas.

 

“Esam gandarīti, ka līdz ar Valmieras filiāles atklāšanu Vienas pieturas aģentūras pakalpojumi ir pieejami visā Latvijā. Pērn Latvijā ieradās 26 000 trešo valstu iedzīvotāju, bet pirms pieciem gadiem šis rādītājs bija aptuveni trīs reizes mazāks. VPA reģionālo filiāļu attīstīšanā kopā ar NVO, uzņēmēju vides pārstāvjiem, mācībspēkiem, valsts un pašvaldības iestāžu pārstāvjiem,  caur atvērtām sarunām meklējam, kā kopīgi veidot apstākļus, lai visi, kas par savu mītnes valsti izvēlējušies Latviju, justos šeit labi – būtu iekļauti nodarbinātībā, izglītības sistēmā, valsts procesos un  iemīlētu mūsu sabiedrību, kultūru un valodu,” stāsta Vienas pieturas aģentūras vadītāja Inese Saldābola.

 

VPA Vidzemes filiāles un iesaistīto pušu sadarbības veicināšanai SIF rīkoja atvēršanas pasākumu Valmierā, kurā pulcējās dažādu nozaru pārstāvji – pašvaldību iestādes, nevaldības organizācijas (NVO),  akadēmiskā sektora pārstāvji, uzņēmēji un nozari atbalstošās iestādes un citi interesenti, lai uzzinātu vairāk par VPA  darbību, kā arī veidotu ciešāku sadarbību. Tā laikā notika arī publiska diskusija “Kas mums jādara, lai iebraucēji nebūtu bieds mūsu līdzšinējam dzīvesveidam?”, kurā piedalījās Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta vadītāja Zaiga Pūce, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Jānis Olmanis, Vidzemes austskolas Starptautisko projektu vadītāja Mārīte Balaņuka, Fonds Dots valdes locekle, Valmieras novada fonda dibinātāja, Valmieras integrētās bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne, Zvērinātu advokātu biroja “Atlācis un partneri” vadošai partneris Edgars Atlācis. Kā galvenās atziņas var minēt, ka VPA pakalpojumi ir gaidīti un būtu bijuši nepieciešami jau vairākus gadus iepriekš, aģentūra sniegs lielu atbalstu ārzemniekiem būtisku jautājumu risināšanā.  Pēc Nodarbinātības valsts aģentūras datiem 2024.gada matā  bezdarba līmenis Valmieras novadā bija 3,9%, bet Cēsu novadā 3,8%, šie rādītāji ir vieni no zemākajiem Latvijā, tomēr Vidzemē uzņēmējdarbības vides pārstāvji atzīst, ka līdz ar uzņēmējdarbības attīstīšanu, darba roku piesaistes jautājums kļūst arvien aktuālāks. Atsaucoties uz Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras sniegto informāciju, darba devēji saskaras gan ar mazkvalificētā, gan kvalificētā darbaspēka trūkumu. Līdz ar to jāveicina ārzemnieku nodarbinātība, risinot šķēršļus, kas to šobrīd kavē.

 

Vidzemes reģionā klienti tiek apkalpoti Valmierā, Meža ielā 7, pirmdienās no plkst. 13.00 līdz 18.00, otrdienās no plkst. 13.00 līdz 17.00, trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no plkst. 9.00 līdz 13.00. Klientus laipni gaida VPA pārmaiņu aģente Jolanta Cērpa. Konsultāciju saņemšanai nepieciešams pieteikties, zvanot par tālruni  +371 29809184 vai rakstot uz e-pasta adresi: [email protected].

 

Sabiedrības integrācijas fonds 2023. gadā uzsāka Vienas pieturas aģentūra ārzemniekiem pakalpojuma ievešanu ar mērķi vienuviet nodrošināt visu nepieciešamo informatīvo atbalstu trešo valstu pilsoņiem un starptautiskās aizsardzības saņēmējiem, kas nepieciešami, pārceļoties uz dzīvi Latvijā, personu veiksmīgai sociālekonomiskai iekļaušanai. VPA filiāles atrodas Rīgā, Liepājā, Jelgavā, Daugavpilī un  Valmierā. No 2023. gada sākuma līdz 2024. gada aprīlim kopumā VPA klienti saņēmuši gandrīz 6000  individuālās konsultācijas. Tās izmantojuši Ukrainas, Indijas, Krievijas, Baltkrievijas, Marokas u.c. trešo valstu pilsoņi. Visbiežāk konsultāciju temati saistīti ar informācijas iegūšanu par uzturēšanās atļauju un pilsonības kārtošanu, ģimenes apvienošanu, nodarbinātības iespējām un latviešu valodas kursu pieejamību.

 

Plašāka informācija par Vienas pieturas aģentūru, tās piedāvātajiem pakalpojumiem un aktualitātēm pieejama tīmekļa vietnē: www.integration.lv, kā arī Facebook kontā: www.facebook.com/iialatviaNo maija sākuma būs pieejama jauna mājaslapas www.livelatvia.lv, kurā vienuviet iebraucējiem būs iespējams atrast visu nepieciešamo informāciju par dzīvi.

 

 

Vienas pieturas aģentūras pakalpojumu īstenošana tiek nodrošināta Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda projekta ietvaros (līguma Nr. PMIF/13.1./2022/1/01). Finansējums piešķirts no Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%).

Atpakaļ uz sarakstu
Sazinies ar mums!
Tālrunis
+371 26959706 (I 8.30-18.00 II-IV 8.30-17.00 V 8.30-16.00)
Whatsapp
+371 26959706 (Whatsapp)
Adrese
Raiņa bulvāris 15, Rīga
Aizvērt