Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) atbalsts uzņēmējiem

16.05.2024
Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) atbalsts uzņēmējiem

Valmierā darbu ir uzsākusi Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) Vienas pieturas aģentūra (VPA) jaunpienācējiem, pakalpojumi ir pieejami arī uzņēmējiem, kuri jau nodarbina trešo valstu pilsoņus, vai tikai plāno to uzsākt. VPA vienuviet nodrošina visu nepieciešamo informatīvo atbalstu, kas nepieciešams pārceļoties uz dzīvi Latvijā, kā arī sadarbojas ar valsts un pašvaldības iestāžu pārstāvjiem,  uzņēmējiem, NVO un augstskolām.  

 

Uzņēmējiem  mūsu sniegtais atbalsts atvieglos dažādu jautājumu risināšanu, kas saistīti ar profesionālās kvalifikācijas dokumentu pielīdzināšanu, migrāciju, mājokļa jautājumiem, veselības aprūpi, sociālo atbalstu, izglītību un kultūrorientāciju. Ņemot vērā to, ka mūsu klienti nereti ir arī darba meklētāji, sadarbība ar VPA var veicināt arī darba spēka piesaisti jūsu uzņēmumam. 

 

VPA nodrošina konsultācijas saistībā ar darba jautājumiem, piemēram: 

  • Kādi ir galvenie soļi trešo valstu pilsoņiem, iekārtojoties darbā? 
  • Kāda ir darba devēja un darba ņēmēja atbildība? 
  • Kādi ir nepieciešamie dokumenti darba uzsākšanai? 
  • Kāds atbalsts pieejams bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu? 

 

Informācija tiek sniegta latviešu, krievu un angļu valodā, savukārt gadījumos, ja klients saziņā lieto citu valodu, tiek piesaistīts tulks.  

 

Situācijas, kurās nepieciešama citu speciālistu iesaiste (saistīta ar ieceļošanu Latvijas teritorijā, bezdarbu, šķēršļiem, kas liedz saņemt pakalpojumus, u.c.), risināšanai tiek piesaistīts Vienas pieturas aģentūras pārmaiņu aģents, kurš ar klientu sadarbojas ilgtermiņā. Papildu individuālām konsultācijām, aģentūra nodrošina tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 24 valodās, juridisko palīdzību un jūnija mēnesī tiks uzsāktas psihologa un psihoterapeita konsultācijas. 

 

Kopš VPA darbības uzsākšanas sniegtas vairāk kā 6000  konsultācijas Latvijā. Tās izmantojuši Ukrainas, Indijas, Krievijas, Baltkrievijas, Marokas u.c. valstu pilsoņi. Visbiežāk konsultāciju temati saistīti ar informācijas iegūšanu par uzturēšanās atļauju un pilsonības kārtošanu, ģimenes apvienošanu, nodarbinātības iespējām un latviešu valodas kursu pieejamību.  

 

VPA Vidzemes reģiona filiāle atrodas  Valmierā, Meža ielā 7. Klientus laipni gaida VPA pārmaiņu aģente Jolanta Cērpa, tālrunis  +371 27056529, e-pasta adrese:[email protected] un klientu konsultante Marta Svensone, tālrunis  +371 29809184, e-pasts: [email protected]. Klātienes konsultācijām lūgums pieteikties iepriekš. 

 

Pēc Nodarbinātības valsts aģentūras datiem 2024.gada martā bezdarba līmenis Valmieras novadā bija 3,9%, bet Cēsu novadā 3,8%, šie rādītāji ir vieni no zemākajiem Latvijā, tomēr Vidzemē uzņēmējdarbības vides pārstāvji atzīst, ka, līdz ar uzņēmējdarbības attīstīšanu, darba roku piesaistes jautājums kļūst arvien aktuālāks. Atsaucoties uz Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras sniegto informāciju, darba devēji saskaras gan ar mazkvalificētā, gan kvalificētā darbaspēka trūkumu. Līdz ar to jāveicina iebraucēju  nodarbinātība, risinot šķēršļus, kas to šobrīd kavē. 

 

 

 

VPA pakalpojumu īstenošanatieknodrošināta Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda projekta ietvaros (līguma Nr. PMIF/13.1./2022/1/01). Finansējums piešķirts no Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%). “ 

 

Atpakaļ uz sarakstu
Sazinies ar mums!
Tālrunis
+371 26959706 (I 8.30-18.00 II-IV 8.30-17.00 V 8.30-16.00)
Whatsapp
+371 26959706 (Whatsapp)
Adrese
Raiņa bulvāris 15, Rīga
Aizvērt