Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera paraksta Saprašanās memorandus Ukrainas bēgļu integrācijai darba tirgū

10.06.2024
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera paraksta Saprašanās memorandus Ukrainas bēgļu integrācijai darba tirgū

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir partneris projektā “Prosper BSR” jeb “Perspektīvas veicināšana potenciālajam darbaspēkam Baltijas jūras reģionā”, kura mērķis ir veicināt Ukrainas bēgļu integrāciju darba tirgū un uzņēmējdarbībā Baltijas jūras reģionā.

 

Ceturtdien, 6. jūnijā, notika pieredzes apmaiņas pasākums “Ukrainas bēgļu nodarbinātība: līdzšinējā pieredze un nākotnes perspektīvas”, kurā piedalījās dažādas organizācijas, lai dalītos pieredzē un diskutētu par turpmākajiem soļiem Ukrainas bēgļu nodarbinātības veicināšanai.

 

Pasākuma laikā tika parakstīti Saprašanās memorandi ar Ekonomikas ministriju, Nodarbinātības valsts aģentūru, Valsts ieņēmumu dienestu, Sabiedrības integrācijas fondu, Latvijas Pašvaldību savienību un biedrību “Tavi draugi”. Memorandi apliecina iesaistīto organizāciju apņemšanos aktīvi strādāt pie Ukrainas bēgļu integrācijas un nodarbinātības veicināšanas.

 

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš pauž: “Memorandu parakstīšana ir nozīmīgs solis, kas nostiprina sadarbību starp dažādām institūcijām un organizācijām. Tas simbolizē kopīgu apņemšanos radīt labvēlīgu vidi Ukrainas bēgļu integrācijai darba tirgū un uzņēmējdarbībā. Šī iniciatīva ne tikai palīdzēs bēgļiem atrast darbu un attīstīt savus talantus, bet arī bagātinās Latvijas darba tirgu ar jauniem, prasmīgiem darbiniekiem.”

 

LTRK cer, ka šie memorandi veicinās plašāku sadarbību un praktisku risinājumu ieviešanu, kas palīdzēs Ukrainas bēgļiem veiksmīgi iekļauties Latvijas sabiedrībā un ekonomiskajā dzīvē.

 

Projekts “Prosper BSR” tiek īstenots Interreg Baltijas jūras reģiona programmas ietvaros sadarbībā ar vadošo projekta partneri Hanzas Parlamentu Vācijā, kā arī partneriem no Lietuvas, Polijas un citām valstīm, lai veidotu kopīgu pieeju un ilgtspējīgus risinājumus.

 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir lielākā Latvijas uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies ap 6 000 visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi (~ 2 700 tiešie biedri un ~3 300 biedru no nozaru un reģionālajām uzņēmēju biedrībām). LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums gadā pārsniedz 17 miljardus eiro. Vairāk nekā 90% biedri ir privātā kapitāla uzņēmumi, savukārt pēc izmēra lielākā daļa biedri ir ar 6–50 darbiniekiem.

 

LTRK ir politiski neitrāla un neatkarīga organizācija, kura cīnās par labāku biznesa vidi un  tautsaimniecības attīstību, lai tādējādi celtu Latvijas iedzīvotāju labklājību, kā arī sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju un atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

 

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma – vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un divdesmit miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) – biedre.

 

Biedrība ir arī viena no vecākajām Latvijas sabiedriskajām organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau turpat 90 gadus!

Atpakaļ uz sarakstu
Sazinies ar mums!
Tālrunis
+371 26959706 (I 8.30-18.00 II-IV 8.30-17.00 V 8.30-16.00)
Whatsapp
+371 26959706 (Whatsapp)
Adrese
Raiņa bulvāris 15, Rīga
Aizvērt