Latvijā dzīvojošie ārzemnieki ar ģimenēm iesaistās Rīgas Zooloģiskā dārza sakopšanas un labiekārtošanas darbos

01.05.2024
Latvijā dzīvojošie ārzemnieki ar ģimenēm iesaistās Rīgas Zooloģiskā dārza sakopšanas un labiekārtošanas darbos

Lielās talkas nedēļā Rīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā norisinājās Media Hub Riga un Sabiedrības integrācijas fonda Vienas pieturas aģentūras kopīgi organizēta talka ārzemniekiem, kurā piedalījās 86 dalībnieki, lai kopīgi sakoptu un labiekārtotu Rīgas zoodārzu jaunajai sezonai.

Talkas mērķis bija līdzdarboties vides sakopšanā un labiekārtošanā, radot saliedētības, pozitīvisma un labi padarīta darba sajūtu. Šī ir lieliska tradīcija, kas ļauj, kopīgi līdzdarbojoties, vienam otru labāk iepazīt, kā arī veicina piederības sajūtu valstij.

Sabiedrības integrācijas fonda Vienas pieturas aģentūras un Media Hub Riga darbinieki kopā ar Latvijā dzīvojošajiem ārzemniekiem no Ukrainas, Krievijas, Baltkrievijas un Uzbekistānas aktīvi iesaistījās Rīgas zoodārza sakopšanas un labiekārtošanas darbos – tika stādīti koki un krūmi, pievestas smiltis, šķelda un melnzeme apstādījumiem, un veidota sajūtu taka. Iestājoties pavasarim, Rīgas zoodārzam bija vajadzīgas darba rokas arī pērno lapu sagrābšanai, ravēšanai un puķu stādīšanai. Pēc talkas ģimenēm bija iespēja apmeklēt Rīgas zoodārzu, ko īpaši novērtēja mazākie talcinieki.

Ar pozitīvām emocijām par kopā būšanu un talkā paveikto, dalījās vairāki talkas dalībnieki.

Olga talkošanā piedalījās kopā ar bērniem: “esmu pateicīga Latvijai un visai sabiedrībai par iespēju dzīvot drošībā. Dalība  kopīgos pasākumos ir iespēja parādīt, ka gribam būt savējie, esam gatavi piedalīties un darīt kopā. Lai gan mēs nezinām, cik ilgi vēl šeit būsim, bet šodien esam te un esam pateicīgi, ka esam šeit gaidīti.”

Oksana no Ukrainas Latvijā dzīvo ar diviem bērniem: “esmu pateicīga par iespēju piedalīties talkā, kopā darīt labus darbus un vienlaikus satikties ar citiem cilvēkiem. Ļoti patika ekskursija! Manuprāt, šis ir ļoti labs veids neformālā gaisotnē satikties un iepazīties. Ukrainas iedzīvotājiem ir iespēja bez maksas apmeklēt Rīgas zoodārzu, tomēr, kad ieradāmies Latvijā, bija citas prioritātes un šo iespēju neizmantojām, bet tagad ir tieši laikā!”

Savukārt, Maksims pavasara talkas darbos ar kuplo ģimeni piedalās jau otru gadu: “manai ģimenei līdzīga veida aktivitātes ir ārkārtīgi svarīgas. Mēs ļoti mīlam Latviju un Rīgu, tādēļ galvaspilsētas sakopšana rada prieku. Piemēram, katru pavasari pie sava Rīgas dzīvokļa logiem mēs stādam puķes. Tas ir mūsu pieticīgais ieguldījums mūsu ielas apzaļumošanā. Aizvadītajā gadā mēs ar bērniem devāmies uz Lielo talku Zaķusalā, bet šajā – ar prieku iesaistījāmies līdzīgā pasākumā Rīgas zoodārzā. Bija prieks tur satikt daudzus kolēģus-žurnālistus, kuri tāpat iesaistījās un nepalika vienaldzīgi. Atsevišķi vēlos pateikties Media Hub Riga komandai par iepriekšējo akciju organizēšanu.”

Sabiedrības integrācijas fonda Vienas pieturas aģentūra un Media Hub Riga strādā, lai veicinātu iebraucēju iekļaušanos Latvijas sabiedrībā.

Media Hub Riga sniedz atbalstu piespiedu emigrācijā nonākušajiem ārvalstu mediju darbiniekiem, kuriem nav iespējas īstenot savu profesionālo darbību dzimtenē dēļ vārda brīvības ierobežojumiem un dzīvības apdraudējumiem. Latvijā viņi saņem juridisko, sociālo un profesionālās integrācijas atbalstu un pieeju drošai darba videi. Media Hub Riga ir atbalstījis 32 mediju un nevalstiskās organizācijas, kopumā 712 mediju darbiniekus  viņu ģimenes locekļus kopš 2022. gada sākuma.

Sabiedrības integrācijas fonda Vienas pieturas aģentūra iebraucējiem vienuviet nodrošina visu nepieciešamo informatīvo atbalstu trešo valstu pilsoņiem un starptautiskās aizsardzības saņēmējiem, kas nepieciešams, pārceļoties uz dzīvi Latvijā un veiksmīgai sociālekonomiskai iekļaušanai. Konsultācijās iespējams noskaidrot informāciju saistībā arī ieceļošanas un uzturēšanās nosacījumiem valstī, nodarbinātību, mājokli, veselības aprūpi, izglītību, humāno palīdzību, kā arī saņemt palīdzību individuālo situāciju risināšanai. Aģentūra nodrošina mutiskos un rakstiskos tulkojumus vairāk nekā 24 valodās un juridisko palīdzību. Tuvākajā laikā plānots ieviest psihologa un psihoterapeita individuālās konsultācijas.

 

 

Vienas pieturas aģentūras pakalpojumu īstenošana tiek nodrošināta Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda projekta ietvaros (līguma Nr. PMIF/13.1./2022/1/01). Finansējums piešķirts no Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%).

Atpakaļ uz sarakstu
Sazinies ar mums!
Tālrunis
+371 26959706 (I 8.30-18.00 II-IV 8.30-17.00 V 8.30-16.00)
Whatsapp
+371 26959706 (Whatsapp)
Adrese
Raiņa bulvāris 15, Rīga
Aizvērt