Dokumentu noformēšana

Ieceļošanas iemesls – studijas 

Kas ir nepieciešams, lai varu studēt Latvijā?

Ja plāno studēt Latvijas akreditētā izglītības iestādē pilna laika studiju programmā līdz četriem mēnešiem, Latvijā vari uzturēties ar vīzu. Ja mācību (studiju) laiks pārsniedz četrus mēnešus, ir nepieciešams noformēt termiņuzturēšanas atļauju

Četri soļi studiju vīzas saņemšanai:

Solis 1

Augstskola izvēlas tavas uzturēšanās tiesisko pamatu – augstskola elektroniski iesniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē ielūguma vai izsaukuma pieprasījumu.

Solis 2

 Tev jāiesniedz nepieciešamie dokumenti Latvijas Republikas pārstāvniecībā ārvalstī. Dokumentu saraksts ir pieejams Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā.

Solis 3

Saņemot pozitīvu lēmumu, Latvijas Republikas pārstāvniecībā ārvalstī saņemsi savu ieceļošanas vīzu, kas izsniegta, piemēram, uz 30 dienām.

Solis 4

Ierodoties Latvijā, jādodas uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi nodot biometrijas datus uzturēšanās atļaujas kartes noformēšanai. Pirms kartes saņemšanas būs jāuzrāda derīga veselības apdrošināšanas polise, kā arī Latvijas ārstniecības iestādes izsniegta izziņa par to, ka tu neslimo ar tuberkulozi. Pēc uzturēšanās atļaujas saņemšanas tev ir pienākums 30 dienu laikā deklarēt dzīvesvietu Latvijā. Kad tas ir izdarīts, vari doties uz kredītiestādi, lai atvērtu bankas kontu un veikt citas sadzīviskas lietas.

 

Vai ar mani Latvijā var dzīvot arī mana ģimene, ja man ir studiju vīza?

Ja uzturies Latvijā ar termiņuzturēšanās atļauju, kura saņemta, lai studētu akreditētā augstskolā, tev ir iespēja lūgt augstskolai noformēt termiņuzturēšanās atļauju laulātajam un arī nepilngadīgajiem bērniem. Ņem vērā, ka augstskolai nav likumā noteikts pienākums noformēt izsaukumu studenta ģimenes locekļiem. Ja šis jautājums tev ir aktuāls, noskaidro, vai izvēlētā augstskola piedāvā šādu pakalpojumu.

Ja kopā ar tevi ieceļo tavs laulātais un nepilngadīgais vai apgādībā esošais bērns, viņiem jāiesniedz radniecību apliecinoši dokumenti. Augstskola uzņemsies pilnu atbildību gan par studentu, gan arī par studenta ģimenes locekļu uzturēšanos Latvijā (tai skaitā dzīvesvietu un veselības aprūpi), gan arī, ja nepieciešams, par izraidīšanas izdevumu segšanu.

 

Četri soļi termiņuzturēšanas atļaujas noformēšanai ģimenes apvienošanai:

Solis 1

Augstskola pēc tava aicinājuma Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē iesniedz dokumentus izsaukuma noformēšanai taviem radiniekiem (laulātajam, nepilngadīgajiem bērniem), lai viņi kopā ar tevi varētu uzturēties Latvijā.

Solis 2

Uzaicinātā persona iesniedz nepieciešamos dokumentus Latvijas Republikas pārstāvniecībā ārvalstī, tai skaitā radniecību apliecinošus dokumentus un dokumentu, kas apliecina nepieciešamo iztikas nodrošinājumu, maksājuma dokumentu par valsts nodevas apmaksu. Pilns dokumentu saraksts ir pieejams Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā.

Solis 3

Saņemot pozitīvu lēmumu, jādodas uz tuvāko Latvijas Republikas pārstāvniecību ārvalstī, lai saņemtu vīzu. Ja Latvijā ieceļo ar vīzu, kura, piemēram, ir izsniegta uz 30 dienām, tev šo dienu laikā jāapmeklē Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, lai saņemtu termiņuzturēšanās atļauju.

Solis 4

Ierodoties Latvijā, jādodas uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi nodot biometrijas datus uzturēšanās atļaujas kartes noformēšanai. Pirms kartes saņemšanas tev būs jāuzrāda derīga veselības apdrošināšanas polise, kā arī Latvijas ārstniecības iestādes izsniegta izziņa par to, ka tu neslimo ar tuberkulozi. Pēc uzturēšanās atļaujas saņemšanas tev ir pienākums 30 dienu laikā deklarēt dzīvesvietu Latvijā. Kad tas ir izdarīts, vari doties uz kredītiestādi, lai atvērtu bankas kontu un veikt citas sadzīviskas lietas.

 

Kontakti
Pilsonības un migrācijas lietu pārvlade
Tālrunis: +371 67209400
Vairāk informācijas: skatīt šeit
Pilsonības un migrācijas lietu pārvlade
Sazinies ar mums!
Tālrunis
+371 26959706 (I 8.30-18.00 II-IV 8.30-17.00 V 8.30-16.00)
Whatsapp
+371 26959706 (Whatsapp)
Adrese
Raiņa bulvāris 15, Rīga
Aizvērt