Uzņēmējdarbības uzsākšana

Vai es varu atvērt savu uzņēmumu Latvijā?

Trešās valsts pilsonis, līdzīgi kā Latvijas pilsonis, var sākt uzņēmējdarbību mūsu valstī, piemēram, dibinot jaunu uzņēmumu vai iegādājoties uzņēmumu Latvijā.

 

Ar uzņēmējdarbību Latvijā var nodarboties personas, kas ir pilngadīgas un nav pakļautas sankcijām. Ja personai Latvijā nav personas koda, tiek izmantoti dzimšanas dati. Visi uzņēmuma reģistrācijas dokumenti ir jāiesniedz latviešu valodā.

Kā reģistrēt savu uzņēmumu?

Lai sāktu uzņēmējdarbību, Uzņēmumu reģistrā ir jāreģistrē uzņēmums, padarot to par likumīgu un oficiālu darbību. Uzņēmuma reģistrācija paredz atbildību pildīt visus uzņēmēja pienākumus, piemēram, maksāt nodokļus. Nākamais solis ir izvēlēties, kāda veida nodokļus būs jāmaksā – to nosaka komercdarbības veids, un izvēlēto nodokļu režīmu nepieciešams reģistrēt Valsts ieņēmumu dienestā.

 

Vienkāršākā iespēja, kā reģistrēt savu uzņēmumu, ir digitālā reģistrācija, izmantojot portālu latvija.lv. Visām personām, kas saistītas ar uzņēmumu (valdes locekļi, dibinātāji, padomes locekļi) būs noderīgs e-paraksts – digitāla lietotne vai programma, kas ļauj elektroniski parakstīt dokumentus, veikt dažādus darījumus un saņemt dažādus pakalpojumus tiešsaistē. 


Nākamie soļi palīdzēs izprast uzņēmuma izveides procesu:

Solis 1

Vispirms jāizvēlas jaundibināmā uzņēmuma veids. Iepazīsties ar uzņēmējdarbības veidiem Latvijā šeit.

Solis 2

Dibinot jaunu uzņēmumu, jāizvēlas tā nosaukums. Nosaukumam ir jābūt unikālam un konkrētam, lai palīdzētu saprast uzņēmuma darbības profilu un ļautu tam atšķirties no citiem uzņēmumiem.

Solis 3

Jāņem vērā, ka reģistrācijai ir nepieciešama uzņēmuma juridiskā adrese. Šī adrese tiks izmantota oficiālai saziņai.

Solis 4

Reģistrācijas dokumentu pakā ir jābūt lēmumam par dibināšanu vai dibināšanas līgumam, kā arī uzņēmuma statūtiem un dalībnieku reģistra nodalījumam (dokuments, kurā norādīts pilns dalībnieku sastāvs un daļu sadalījums).

Solis 5

Jāatver uzņēmuma pagaidu norēķinu konts bankā Latvijā, kurā jābūt ieskaitītai pamatkapitāla summai.

Reģistrējot uzņēmumu Uzņēmumu reģistrā, iesniedz aizpildīto reģistrācijas veidlapu un nodevu apmaksas apliecinājumus (valsts nodeva ir jāsamaksā pirms pieteikuma iesniegšanas reģistrācijai).

 

Pieteikumu (reģistrācijas veidlapu) un tam pievienojamos dokumentus var iesniegt dibinātāji vai jebkura cita persona, kurai dibinātāji to ir uzticējuši darīt. Dokumentus var iesniegt Uzņēmumu reģistra reģionālajā nodaļā, e-pakalpojumā vai nosūtīt tos e-pastā (elektroniski parakstītus) vai arī pa pastu.

 

Vienlaikus ar reģistrāciju Uzņēmumu reģistra attiecīgajā reģistrā iespējams pieteikties pievienotās vērtības nodokļa un mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusam.

Kontakti
Uzņēmumu reģistrs
Tālrunis: +371 67031703
Vairāk informācijas: skatīt šeit
Uzņēmumu reģistrs
Valsts ieņēmumu dienests
Tālrunis: +371 67120000
Vairāk informācijas: skatīt šeit
Valsts ieņēmumu dienests
Sazinies ar mums!
Tālrunis
+371 26959706 (I 8.30-18.00 II-IV 8.30-17.00 V 8.30-16.00)
Whatsapp
+371 26959706 (Whatsapp)
Adrese
Raiņa bulvāris 15, Rīga
Aizvērt