Mājdzīvnieku pārvietošana

Ja Eiropas Savienībā no trešajām valstīm iebrauc kopā ar savu mājdzīvnieku (suni, kaķi, sesku vai citu dzīvnieku) un to pārvadā nekomerciālos nolūkos, dzīvniekam:

 

  • jābūt apzīmētam ar mikroshēmu
  • vakcinētam pret trakumsērgu
  • jābūt veiktam trakumsērgas antivielu līmeņa noteikšanas testam un visai informācijai ir jābūt norādītai dzīvnieka veselības sertifikātā

 

Iebraucot ar mājdzīvniekiem-putniem:

1. Jāpārliecinās, vai tie atbilst vienam no šiem noteikumiem:

  • tie 30 dienas pirms izbraukšanas ir izolēti izvešanas vietā trešajā valstī
  • putni pēdējo sešu mēnešu laikā un ne vēlāk kā 60 dienas pirms to nosūtīšanas no trešās valsts ir vakcinēti un vismaz vienu reizi revakcinēti pret H5 un H7 apakštipa putnu gripu ar vakcīnu, kas apstiprināta attiecīgajai sugai, atbilstīgi ražotāja norādījumiem
  • putni vismaz 10 dienas pirms izvešanas ir bijuši izolēti un tiem veikti putnu gripas H5 un H7 antigēnu vai genomu testi

 

2. Vai putni ir identificējami (jābūt individuālam numuram, kas ļauj noteikt putna izcelsmi), ir arī jānorāda identifikācijas sistēma (piemēram, saspiedne, gredzens, mikroshēma, transponders, krotālija).

 

3. Vai ir līdzi Eiropas Savienībā noteiktā parauga veterinārais sertifikāts, vai sertifikātam ir pievienota rakstiska īpašnieka deklarācija, ka putna pārvietošana uz Eiropas Savienību ir ar nekomerciālu nolūku.

 

Muitas kontrole veiks dzīvnieka dokumentu un identitātes pārbaudi, pārliecinoties, ka tas atbilst noteiktajām prasībām. Ja dzīvnieks neatbildīs prasībām, to var nosūtīt atpakaļ uz izcelsmes valsti vai izolēt karantīnā oficiālā uzraudzībā līdz brīdim, kamēr tiks nodrošinātas veselības prasības. Neatbilstību gadījumā izolēšanas izdevumi ir jāsedz dzīvnieka īpašniekam. Ja dzīvnieku nevar nosūtīt atpakaļ vai izolēt un tas rada draudus sabiedrībai, dzīvnieku var eitanizēt bez finansiālas kompensācijas. Tādēļ, pirms ceļo, pārbaudi prasību atbilstību!

 

Ievēro!
Svarīgi
  • Savlaicīgi pārliecinies, vai trešā valsts, no kuras plāno ievest Latvijā putnu, ir iekļauta to valstu sarakstā, no kuras ir atļauts ievest putnus.
  • Putniem, kurus ieved no Andoras, Šveices, Islandes, Lihtenšteinas, Monako, Norvēģijas, Sanmarīno un Vatikāna valsts, ir tādas pašas prasības kā putnu ievešanai no Eiropas Savienības valstīm.
Kontakti
Valsts ieņēmumu dienests Muita
Tālrunis: +371 67120000
Vairāk informācijas: skatīt šeit
Valsts ieņēmumu dienests Muita
Pārtikas un veterinārais dienests
Tālrunis: 67095230
Vairāk informācijas: skatīt šeit
Pārtikas un veterinārais dienests
Sazinies ar mums!
Tālrunis
+371 26959706 (I 8.30-18.00 II-IV 8.30-17.00 V 8.30-16.00)
Whatsapp
+371 26959706 (Whatsapp)
Adrese
Raiņa bulvāris 15, Rīga
Aizvērt