Ārvalstīs reģistrēti auto Latvijas satiksmē

Kādi ir nosacījumi mana auto izmantošanai Latvijā?

Ja Latvijā uzturies, pamatojoties uz izsniegtu vīzu, ārvalstīs reģistrētu vieglo automobili var izmantot ne ilgāk kā trīs mēnešus pēc iebraukšanas Latvijā.

Ja ir Latvijā izdota pastāvīgās uzturēšanās vai termiņuzturēšanās atļauja, nedrīkst vadīt ārvalstīs reģistrētu vieglo automobili, izņemot:

  • ja auto ir iznomāts no ārvalstu uzņēmuma;
  • ja klāt ir auto īpašnieks, kurš ir trešās valsts pilsonis bez uzturēšanās atļaujas;
  • ja ir saņemta īpaša atļauja. Lai saņemtu atļauju, jāpamato, ka regulāri izmanto ārvalstīs reģistrētu automobili gan Latvijā, gan ārzemēs, piemēram, mācoties, strādājot, veicot uzņēmējdarbību vai kā uzņēmuma amatpersona ārvalstīs.

Ja ārvalstīs reģistrēts auto uz laiku tiek reģistrēts Latvijā, izsniedz Latvijā reģistrēta auto apliecību un numura zīmes, bet Ceļu satiksmes drošības dienests saglabā ārvalstī izsniegto auto apliecību un numura zīmi, kas, pametot valsti, tiek atdota īpašniekam.

 

Ja auto Latvijā tiek pārreģistrēts pastāvīgi, un pēc tam tiek plānots atgriezties izcelsmes valstī ar šo auto, būs jāveic auto reģistrācija no jauna. Pastāv divu veidu automašīnu reģistrācijas iespējas:


1.
Ārzemju automašīnas numurzīmi var nodot uz laiku līdz trim gadiem un pirms atgriešanās mītnes zemē no Ceļu satiksmes drošības dienesta pieprasīt nodoto automašīnas numurzīmi un izbraukt.


2.
Ja nomainīji sava auto numurzīmi uz pastāvīgo numurzīmi un plāno atgriezties mītnes zemē: kad izbrauksi no Latvijas uz mītnes zemi ar Latvijas automašīnas numurzīmi, mītnes zemē auto būs jāreģistrē kā ārzemju transportlīdzeklis.

 

Ja tev pieder Latvijā reģistrēts auto un ar to plāno ilgāku laiku uzturēties ārpus Latvijas, jāpārliecinās, vai nekavē obligāto auto tehnisko apskati un zini attiecīgās valsts noteikumus par ārvalstu auto lietošanu.

 

Kontakti
Ceļu satiksmes drošības dienests
Tālrunis: +371 67025777
Vairāk informācijas: skatīt šeit
Ceļu satiksmes drošības dienests
Sazinies ar mums!
Tālrunis
+371 26959706 (I 8.30-18.00 II-IV 8.30-17.00 V 8.30-16.00)
Whatsapp
+371 26959706 (Whatsapp)
Adrese
Raiņa bulvāris 15, Rīga
Aizvērt