Bankas konta atvēršana

Vai es varu atvērt bankas kontu Latvijā? Kādi dokumenti ir nepieciešami bankas konta atvēršanai?

Lai iebraucējs varētu atvērt kontu kādā bankā Latvijā, uz viņu attiecas tie paši noteikumi kā vietējiem iedzīvotājiem. Vienīgā atšķirība – bankām nepieciešams veikt iebraucēja izvērtējumu. Bankas pārbaudīs, vai tev ir bijuši konti kādā citā bankā Latvijā vai ārzemēs, lai noskaidrotu, vai nav negatīva kredītvēsture (parādi). Lai atvērtu bankas kontu, būs jāpierāda sava identitāte: jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments ar fotoattēlu, kā arī jāpierāda deklarētā dzīvesvieta.

Pirmreizējā dokumentu un informācijas pārbaude var ilgt vairākas dienas, un par tās veikšanu būs jāmaksā komisijas maksa (pārbaudes termiņu un komisijas maksu katra banka nosaka individuāli). Komisijas maksa ir jāmaksā personām, kurām nav izdota pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijas Republikā. Norēķinu konta atvēršanas aptuvenās izmaksas ir 200 eiro. Dodoties uz banku, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, kas izdots ārpus Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas vai Šveices Konfederācijas.

Personām, kurām piešķirts starptautiskās aizsardzības statuss: patvēruma meklētājs, bēglis vai alternatīvais statuss, netiek piemērota samaksa par bankas pamatkonta atvēršanu.

Sazinies ar mums!
Tālrunis
+371 26959706 (I 8.30-18.00 II-IV 8.30-17.00 V 8.30-16.00)
Whatsapp
+371 26959706 (Whatsapp)
Adrese
Raiņa bulvāris 15, Rīga
Aizvērt