Vienas pieturas aģentūra pirmajos divos darbības mēnešos sniegusi 172 individuālās konsultācijas

01.03.2023
Vienas pieturas aģentūra pirmajos divos darbības mēnešos sniegusi 172 individuālās konsultācijas

Pirmajos divos darbības mēnešos aģentūrā sniegtas 172 individuālās konsultācijas un 30 mutiskie tulkojumi. Aģentūras pakalpojumi ietver klātienes un tiešsaistes individuālas konsultācijas latviešu, angļu un krievu valodās, kā arī tulka palīdzību mutiskā tulkojuma nodrošināšanai. Individuālās konsultācijas izmantojuši pilsoņi no Ukrainas, Krievijas, Afganistānas un Baltkrievijas. Visbiežāk konsultāciju temati saistīti ar informācijas iegūšanu par uzturēšanās atļauju un pilsonības kārtošanu, ģimenes apvienošanu, nodarbinātības iespējām un latviešu valodas kursu pieejamību.


Turpinās projekta vienošanās process par tā ieviešanas nosacījumiem starp Kultūras ministriju un Sabiedrības integrācijas fondu. Pēc tā noslēgšanās plānots pakāpeniski palielināt sniegto pakalpojumu klāstu – juridiskās konsultācijas, psihologa un psihoterapeita individuālās konsultācijas, kā arī rakstisko tulkošanu un plašākā apmērā – mutisko tulkošanu. Šobrīd aģentūra jau nodrošina mutiskos tulkojumus atsevišķās retajās valodās – arābu, dari, farsi, tadžiku, turku un azeru.


Sabiedrības integrācijas fonds turpina veidot reģionālo Vienas pieturas aģentūras filiāļu tīklu lielākajās Latvijas pilsētās. Ir uzsākta sadarbība ar visām pašvaldībām, kurās plānotas reģionālās filiāles – Daugavpils, Liepāja, Jelgava un Valmiera. Tuvāko mēnešu laikā darbu uzsāks filiāle Liepājā, pakāpeniski arī pārējās pašvaldībās.


Pakalpojuma sniegšana norisinās fonda telpās Raiņa bulvāri 15, Rīgā, aģentūras darba laikā darba dienās no plkst. 9:00 līdz 17:00. Konsultāciju saņemšanai nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni +371 26959706 vai rakstot uz e-pasta adresi: [email protected].


Vienas pieturas aģentūras pakalpojumu saņemšanas mērķa grupa ir trešo valstu pilsoņi, kas saņēmuši tiesības uzturēties Latvijas teritorijā, un personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība (bēgļi, personas, kurām piešķirts alternatīvais statuss, un patvēruma meklētāji) un kuri likumīgi uzturas Latvijas teritorijā. Konsultācijās iespējams noskaidrot informāciju saistībā arī ieceļošanas un uzturēšanās nosacījumiem valstī, nodarbinātību, mājokli, veselības aprūpi, izglītību, humāno palīdzību, kā arī saņemt palīdzību individuālo situāciju risināšanai.


Vienas pieturas aģentūras pakalpojumu īstenošana tiek nodrošināta Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda projekta ietvaros (līguma Nr. PMIF/13.1./2022/1/01). Finansējums piešķirts no Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%).

Обратно к списку
Связаться с нами!
Телефон
+371 26959706 (I 8.30-18.00 II-IV 8.30-17.00 V 8.30-16.00)
Whatsapp
+371 26959706 (Whatsapp)
Адрес
Raiņa bulvāris 15, Rīga
Aizvērt